Orkiestrowe warsztaty muzyczno-filmowe dla dzieci

7 listopada 2016 roku w Elblągu współtworzyłem warsztaty muzyczne dla dzieci – razem z Elbląską Orkiestrą Kameralną wykonywaliśmy fragmenty naszego programu pt. „Fantazja Filmowa”. Jest to szczególny dzień i wydarzenie dla mnie, bo tym razem na scenie towarzyszył mi mój najmłodszy synek – Jeremi, który na klarnecie wykonał dwa utwory (po raz pierwszy w życiu z orkiestrą) – „If I Were A Richman” z musicalu „Skrzypek na dachu” i „The Entertainer” z filmu „Żądło”.

Reportaż w telewizji regionalnej truso.tv:

Oraz kilka słów zapowiedzi na stronie www.portEL.pl:

Elbląska Orkiestra Kameralna od kwietnia realizuje program edukacyjny „Muzyka dla ucha Malucha”. 7 listopada o godz. 9 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się kolejne spotkanie z tego cyklu pt. „Fantazja Filmowa”. Tym razem usłyszymy muzykę filmową, a także piosenki ze znanych bajek takich jak „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Zaczarowany ołówek” czy „Koziołek Matołek”.

Wykonywać ją będzie znakomity kompozytor i pianista Hadrian Filip Tabęcki, Jeremi Tabęcki (11 lat), który będzie grał na klarnecie oraz Elbląska Orkiestra Kameralna. Koncert poprowadzi aktor Cezary Nowak.
Ideą projektu „Muzyka dla ucha Malucha” jest edukacja artystyczna dzieci, które na co dzień mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej. Do udziału w wydarzeniach zapraszamy dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami integracyjnymi, ze świetlic środowiskowych oraz wychowanków domów dziecka. Projekt zakłada realizację koncertów edukacyjnych o charakterze interdyscyplinarnym, zawierających działania z zakresu muzyki, śpiewu, tańca i plastyki.